Funky Team seurayhteisö tiedottaa

13.3.2020

Funky Team Finlandin harjoitustoiminta on peruttu 29.3. asti koronaviruksen vuoksi. Myös kaikki kevään kilpailut mukaan lukien Showcase on peruttu. Kevätjuhlan ja FCE-kilpailujen tilanne ratkeaa lähiviikkojen aikana. 

Ohjeistus astuu voimaan välittömästi. Kyseessä on varotoimenpide. Yhtään todettua virustartuntaa seuran sisällä ei ole tiedossa.

Toistaiseksi päätöksen ulkopuolelle jäävät Suomen sekamaajoukkue sekä EM-kilpailuihin osallistuvat joukkueet. Näiden osalta joukkueet tekevät yhteisen päätöksen harjoittelun jatkamisesta tai keskeyttämisestä, kuitenkin huomioiden riskiryhmään kuuluvat henkilöt.

Seurayhteisö seuraa tilannetta. Tiedotamme lisää viimeistään 25.3.2020.

Kriisiviestinnästä vastaavat:

Helsinki:
Lotta Karvanen
lotta.karvanen@funkyteam.fi

Susanna Sevon 
susanna.sevon@funkyteam.fi

Katja Rosenqvist 
katja.rosenqvist@funkyteam.fi

Espoo:
Karoliina Nikkola 
karoliina.nikkola@funkyteam.fi

Riikka Rissanen 
riikka.rissanen@funkyteam.fi

Katja Rosenqvist  
katja.rosenqvist@funkyteam.fi

Vantaa:
Aino Palva 
aino.palva@funkyteam.fi

Katariina Puolakanaho
katariina.puolakanaho@funkyteam.fi